Ohlédnutí za letními prázdninami

Letní soustředění sborů – srpen 2012

Po roční přestávce jsme se koncem srpna opět vydali s našimi dětmi na šumavský týden plný zpívání, her a výletů. Stejně jako v minulých letech jsme jej trávili na Nových Hutích v penzionu Jiskra, i když tentokrát hlavně s mladšími dětmi.

Ti nejmladší, kteří se teprve po prázdninách chystali do nejstarší sborové přípravky, se během pobytu učili nový repertoár a různá cvičení, která ještě v Beruškách nedělaly. Ti starší nejdřív zopakovali to, co třeba během léta zapomněli. Pak nastal čas na nácvik nového repertoáru a my dospělí jsme byli velice příjemně překvapení tím, co všechno ti malí zvládli a s jakým elánem se pustili do práce   a nejen při zpívání. Naše usilovnost se nám vyplatila. Zvládli jsme připravit koncert, na který se přišli podívat nejen naši spolubydlící z penzionu ale i řada dalších hostů z celých Hutí, takže kostelík byl docela zaplněný.

Nemyslete si, že jsme jen pracovali. Každý den byl nějaký pěší výlet, zpočátku i koupání, spousta nejrůznějších her, z nichž některé si děti chystaly pro sebe navzájem – starší pro mladší, ale i obráceně. Poslední den patřil celodennímu „výšlapu“ a závěrečné Talentmánii.

Myslím, že i přes občasné protesty těch pohodlnějších, kteří se nechtěli moc hýbat (každé ráno byla rozcvička), různé malé nehody či třenice mezi dětmi se náš týden vydařil. Můžete se podívat i na nějaké fotografie a najít si na internetu záznam koncertu.

Milada Klátilová